Winnaars Academy Award 2018

In Los Angeles zijn de winnaars van de jubileum 90e Academy Award-2018 bekendgemaakt.

Beste film

Winnaar: Watervorm

Ook genomineerd: Noem me bij je naam; Donkere tijden; Duinkerke; weg; Lady Bird; Phantom Thread; Geheim dossier; Drie reclameborden op de grens van Ebbing, Missouri.

Beste acteur

Winnaar: Gary Oldman, Dark Times

Ook genomineerd: Timothy Chalamet, "Noem me bij uw naam"; Daniel Day-Lewis, Phantom Thread; Daniel Kaluya, Away; Denzel Washington, "Roman Israel, Esq.".

Beste actrice

Winnaar: Francis McDormand, "Three Billboards at the Ebbing Border, Missouri"

Ook genomineerd: Sally Hawkins, "The Form of Water"; Margot Robbie, "Tonya tegen iedereen"; Saoirse Ronan, Lady Bird; Meryl Streep, The Secret File.

Beste acteur in een ondersteunende rol

Winnaar: Sam Rockwell, "Three Billboards at the Ebbing Border, Missouri"

Ook genomineerd: Willem Dafoe, Florida Project; Woody Harrelson, Three Billboards at the Ebbing Border, Missouri; Richard Jenkins, Water Shape; Christopher Plummer, All Money of the World.

Beste actrice in een bijrol

Winnaar: Allison Jenny, Tonya Against All

Ook genomineerd: Mary J. Blige, Mudbound Farm; Leslie Manville, Phantom Thread; Laurie Metcuff, Lady Bird; Octavia Spencer, Water Form.

Beste regisseur

Winnaar: Guillermo del Toro, "Vorm van Water"

Ook genomineerd: Christopher Nolan, Duinkerken; Jordan Peel, "Get Away"; Greta Gerwig, "Lady Bird"; Paul Thomas Anderson, Phantom Thread.

Beste originele script

Winnaar: Weg

Ook genomineerd: Liefde is een ziekte; Lady Bird; Vorm van water; Drie reclameborden op de grens van Ebbing, Missouri.

Best aangepast script

Winnaar: Noem me bij uw naam

Ook genomineerd: Grief-creator; Logan; Geweldig spel; Boerderij "Mudbound".

Beste volledige animatiefilm

Winnaar: The Secret of Coco

Ook genomineerd: Duck Boss; Dobytchitsa; Ferdinand; Van Gogh Met liefde, Vincent.

Beste buitenlandse taalfilm

Winnaar: Fantastic Woman

Ook genomineerd: belediging; hekel; Over lichaam en ziel; Het plein.

Beste muziek voor de film (componist)

Winnaar: Water Shape

Ook genomineerd: Duinkerke; Phantom Thread; Star Wars: The Last Jedi; Drie reclameborden op de grens van Ebbing, Missouri.

Beste filmsong

Winnaar: Onthoud mij, het geheim van Coco

Ook genomineerd: Machtige rivier, Mudbound Farm; Mystery of love, Name Your Own; Kom op voor iets, Marshall; Dit ben ik, Greatest Showman

Beste installatie

Winnaar: Duinkerken

Ook genomineerd: Kid op de rit; Tonya tegen iedereen; Vorm van water; Drie reclameborden op de grens van Ebbing, Missouri.

Beste cinematografie

Winnaar: Blade Runner 2049

Ook genomineerd: Donkere tijden; Duinkerke; Boerderij "Mudbound"; De vorm van het water.

Beste kostuumontwerp

Winnaar: Phantom Thread

Ook genomineerd: Belle en het beest; Donkere tijden; Vorm van water; Victoria en Abdul.

Beste make-up

Winnaar: Dark Times

Ook genomineerd: Victoria en Abdul; Miracle.

Het beste werk van een productie-ontwerper

Winnaar: Water Shape

Ook genomineerd: Belle en het beest; Blade Runner 2049; Donkere tijden; Duinkerken.

Beste geluidsbewerking

Winnaar: Duinkerken

Ook genomineerd: Kid op de rit; Blade Runner 2049; Vorm van water; Star Wars: The Last Jedi.

De beste geluidsmix

Winnaar: Duinkerken

Ook genomineerd: Kid op de rit; Blade Runner 2049; Vorm van water; Star Wars: The Last Jedi.

Top visuele effecten

Winnaar: Blade Runner 2049

Ook genomineerd: Guardians of the Galaxy. Deel 2

Beste documentaire

Winnaar: Icarus

Ook genomineerd: Abacus: Small Enough to Jail; Personen, dorpen; De laatste mensen van Aleppo; Sterk eiland.

Beste functie kort

Winnaar: Silent Child

Ook genomineerd: De Kalb Basisschool; 11 uur; Mijn neef Emmett; Watu Wote: wij allemaal.

Beste korte documentaire

Winnaar: Paradise is een file op de 405e snelweg

Ook genomineerd: Edith + Eddie; Heroïne (I) Mes kunst; Stoppen.

Beste korte animatiefilm

Winnaar: Beste basketbal

Ook genomineerd: Tuinfeest; Lu; Lege plaats; Hooligan-verhalen.

Loading...